Jak wybrać spódnicę dla Twojego typu ciała?

spódnicę

Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o kobiecie w spódnicy? Prawdopodobnie jest to pewna siebie, stylowa kobieta, która wie jak się ubrać. W końcu noszenie spódnic – nawet tych ciemnych – to nie tylko bycie kobiecą. Są one również doskonałym sposobem, aby pokazać nasze nogi i okazać im trochę miłości.

Spódnice są również jednym z najprostszych sposobów na dodanie dodatków do naszego stroju. Ale tak jak w przypadku każdego innego artykułu odzieżowego, istnieją różne style i dopasowania spódnic, które mogą pomóc Ci wybrać odpowiedni, jeśli jeszcze nie do końca Ci odpowiadają. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniej spódnicy dla Twojego typu ciała:

Różnica między dopasowaniem a stylem 

Dopasowanie spódnicy to rzeczywiste wymiary spódnicy. To zawsze długość, talia i biodra określają, jak spódnica będzie na Ciebie pasować. Jest to różnica między stylem a dopasowaniem. Styl może być nadrukiem, tkaniną lub kolorem, którego szukasz, ale niekoniecznie musi pasować do Twojego typu ciała.

Jeśli szukasz ciemnej dżinsowej spódnicy do kolan, ale masz krągłą sylwetkę i wolisz, aby Twoje ubrania były bardziej dopasowane lub w stylu pull-on, luźny krój może być tym, czego szukasz. Jeśli szukasz dłuższej długości, spódnica o długości maxi może być świetnym wyborem. Jeśli chcesz ją nosić z parą legginsów lub włożyć do butów, to jest to świetny wybór.

Kroki do znalezienia idealnej spódnicy dla twojego typu ciała

Poznaj swój typ ciała – Może to zabrzmi głupio, ale znajomość swojego typu ciała może naprawdę pomóc w znalezieniu odpowiedniej spódnicy dla Ciebie. Istnieje wiele różnych zasobów, które możesz wykorzystać, aby to ustalić, np. chudsza lub grubsza przyjaciółka lub lustro.

Jaki typ spódnicy powinnaś wybrać?

Kiedy już znasz swój typ ciała, możesz zacząć myśleć o tym, jaki typ spódnicy wyglądałby na Tobie najlepiej.

Jeśli szukasz czegoś formalnego lub półformalnego

Jeśli szukasz czegoś formalnego, jak czarna formalna spódnica z dopasowanym żakietem, możesz przejść do bardziej strukturalnego dopasowania. Te skorty mają tendencję do bycia bardziej dopasowanymi niż inne, a tkanina jest zwykle cięższa, aby zapewnić, że nie skręca się lub marszczy, bez względu na to, ile się poruszasz.

W przypadku formalnego stroju spódnica jest często jednym z pierwszych elementów odzieży, które są zakładane. Jeśli szukasz czegoś półformalnego, jak jasnoniebieska spódnica dżinsowa z koszulą zapinaną na guziki, dopasowanie może być luźniejsze, ale nadal bardziej dopasowane niż typowa para dżinsów. Spódnice tego typu nie są zazwyczaj zbyt workowate lub lejące się, więc można je sparować z prawie wszystkim.